מידע חשוב על שערים חשמליים: עיצוב, חשמל ותקנים טכניים

במאמר זה ניגע באחד התחומים החשובים ביותר בבית צמוד קרקע: השער החשמלי. על השער החשמלי יש הרבה מאד מה לומר. בחירתו חייבת להתבסס על תקני בטיחות שישמרו עליכם ויבטיחו שימוש חף מסכנות. כמו כן, הוא צריך להתבסס על עיצוב מרהיב עין. במאמר זה ניגע בתחומים אלו ונסייע לכם לגבש בחירה חכמה במיוחד של שער הכניסה לבית שלכם. קריאה מהנה!

בחירת שער שהמנגנון החשמלי שלו תקני – כך זה עובד

השער מתבסס על מנוע פתיחה. יש מנועים מאד חזקים ויש מנועים איטיים וחלשים. שער העשוי מפלטה כבדה וידוע כשער מסיבי חייב להתבסס על מנוע חלש מספיק כדי לאפשר לאדם המפעיל אותו לבלום אותו בידיו במקרי חירום. שער שנטרק במהירות רבה מסכן את המשתמשים בו וכמובן את עוברי האורח ולכן הוא אסור בתקן. לכן, שער חייב להיבלם באמצעות הידיים, אחרת אי אפשר להתקין אותו במבנה. שער שאינו משמש ככניסת רכבים אלא הולכי רגל לרוב לא מצויד במנוע אלא בממסר חשמלי מהאינטרקום ולכן אין לסעיף זה חשיבות במקרה כזה. הברים אמורים רק בנושא שערים חשמליים לכניסת רכבים.

בחירת שער מעוצב – כך חשוב לעשות זאת

שער חשמלי מעוצב הוא שער שייראה במיטבו, פשוטו כמשמעו. השער צריך גם להיראות טוב אבסולוטית וגם להשתלב במרחב בו הוא נמצא. הוא צריך להתבלט בו מחד, ולהיראות כרכיב ששולט במרחב, ומאידך – להיראות שייך אליו ולא זר ומנוכר לחלוטין. למשל, בחצר בית שמעוצבת בנוסח יווני או ספרדי עתיק בסגנון כפרי, שער בעל מראה מודרני יתאים פחות מאשר שער עתיק, אבל שער חשמלי חום בסביבה בה כל הגדר שמסביבו לבנה דווקא מאד יתאים, משום שהגוון החום יוצר את ההבלטה. אם מ דובר באותו נוסח עיצובי (מודרני ליד גדר מודרנית או כפרי ליד גדר כפרית) מדובר בבחירה מעולה עבור הדייר.

מומלץ להזמין חיבור לאינטרקום לשליטה בפתיחה

חשוב להתקין גם אינטרקום כולל מכשיר קשר ליד השער וחיבורו לטלפון בתוך הבית על מנת לאפשר פתיחה יעילה של שער הולכי רגל ללא מנוע. חשוב להזמין שער חשמלי לרכב בעל עיצוב זהה ולבדוק שהוא עומד בתקן לפני עזיבת הפועלים את הבית שלכם, על מנת להבטיח שהוא עומד בתקן כנדרש.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים