איך פינות האוכל יוצרות בתים מעוצבים מרשימים?

אחד המרכיבים החשובים בכל בית הוא פינת האוכל, ואם אתם מסתכלים על בתים מעוצבים בקטלוגים או פרסומים תמיד תראו פינות אוכל מעוצבות ומרשימות. כשאתם מגבשים את פינת האוכל שלכם מבחינה עיצובית, המסלולים רבים, דרכי התכנון לא מעטים, אבל ניתן לבצע אבחנה בין 2 סוגים טיפוסיים של פינות אוכל: אלה עם העיצוב המעגלי לעומת אלה בהן כל צורה היא מלבן או ריבוע. פינות אוכל מעוצבות בסגנון עגול מתאפיינות בראש ובראשונה בשולחן עגול, ואם הבית מכיל מעט דיירים, אך מעוניין לארח אורחים לעתים תכופות, יעשו דייריו בחוכמה וירכשו שולחן עגול נפתח. זהו שולחן שבחיי השגרה הוא קטן ומספק מקום רק לדיירים המקוריים של הבית, והוא יכול להיפתח לשולחן גדול כאשר מגיעים אורחים. בבית שעיצוב פינת האוכל שלו הוא מלבני/ריבועי, קורה אותו דבר. קונים שולחן נפתח, משתמשים בו כשהוא קטן ופותחים אותו לשולחן גדול כאשר מגיעים אורחים.

אלו מאפיינים נוספים ישנם בפינות אוכל המעידים על העיצוב של הצורה שלהם (עגול לעומת מרובע)?

הדרך בה מעוצבים הכסאות של פינת האוכל, כורסאות לצד פינת האוכל, ההחסנים הבולטים שלה, כמו למשל המזנון או ארון כלי האוכל. שלא תהיה טעות, רוב ההתקנים הללו הם מרובעים, אבל ניתן לעצב אותם כך שישדרו אופי מעגלי במקצת, למשל לעצב את השוליים של המזנון בצורת גליל, או את משענות הכסא כשהן מזדקרות אחורה ויוצרות מעגל נמתח. על אף כי בסיס המזנון ובסיס הכסא מרובעים, אי אפשר להתעלם מהמעגליות של רכיביהם הצדיים, מה שגורם לפינת האוכל, כשהיא משולבת עם שולחן עגול, לשדר צורות מעגליות.

האם לתאורה של הסלון ופינת האוכל יש איזושהי השפעה על העיצוב המעגלי של החדר?

לא רק שיש לזה השפעה, בעידן המודרני זו ממש התערבות רבתי בכל החדרים של בתים מעוצבים. בעבר, לתאורה לא הייתה צורה, כי היו מעט מאד אופנים לגבש תאורה לסלון, כל שכן לפינת האוכל. או שהיו מחברים נורת ליבון לבננת-חשמל ללא בית מנורה, או שהיו קונים בית מנורה גדול ומגושם ללא צורה מוגדרת (אלא בליל של צורות – למשל מוט חיבור מעגלי לעומת בסיס נורה מרובע). כיום, בתי המנורה הם צמודי קיר, יש להם צורה מוגדרת ויתרה מכך: הם לא ממש צריכים להיקרא ‘בתי מנורה’ כי אין בתוכם שום נורה. יש שם מעגל חשמלי עם דיודה פולטת אור, משום שמדובר על מנורת LED ללא החלפת נורה. המייחד את תצורה זו של גופי תאורה הוא הצורה המוגדרת. או שהם צמודים לתקרה בצורת מלבן, או שהם צמודים לה בצורת עיגול/אליפסה. לכן, לבחירת התאורה המרכזית לפינת האוכל ישנה השפעה מכרעת על עיצובהּ.

כיצד מומלץ לבחור פרזול לפינת האוכל: מזנון, ארון, שלדת בית המנורה?

זהו חלק אינטגרלי מתכנון פינות אוכל מעוצבות. אנו ממליצים להיצמד לתבנית כמו בכל חדר אחר של בתים מעוצבים. אם החלטתם שהחדר עגול, התבססו על פרזול טלסקופי בעל צורות אלה ואם החלטתם שהחדר יגובש באמצעות צורות מרובעות, בחרו בפרזול קווי או מלבני מתאים.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים