הגנה נגד אש באמצעות צבע ייעודי לפלדה

אין ספק כי אחת מהסכנות הגדולות ביותר היא שריפה. אש שפורצת במבנים ומקומות גדולים יכולה להתפשט במהירות גדולה ולגרום לאסונות כבדים מאוד ולכן היום ישנה תקינה הרבה יותר מחמירה בהקמה של מבנים, ובפרט בניינים גדולים ומבנים ציבוריים, על מנת ליצור כמה שיותר הגנה במקרים של שריפה.

אחד מהפרמטרים המסייעים לעמידותם של המבנים ולחוזקם מול שריפות ומצבי קיצון הוא צבע ייעודי לפלדה. פלדה משמשת רבות במבנים בשל נוחות העבודה איתה והחוזק שלה, אך כאשר היא מגיעה לטמפרטורה קיצונית היא קורסת ולכן שימוש במוצרי  הגנה נגד אש על פלדה יכולים לסייע מאוד במקרה של שריפה.

איך זה עובד?

 צבעים וציפויים חסיני אש, שקופים או פיגמנטיים חיוניים כדי להבטיח את הבטיחות ועמידות האש הפלדה וגם של רכיבים אחרים בכל בניין ובכל מבנה. הצבעים הללו למעשה יוצרים האטה בקצב ההתפשטות של האש ומאטים את קצב העליה בטמפרטורה של הפלדה. בצורה הזו, יש יותר זמן לאנשים להתפנות מהמבנה ולכוחות האש להשתלט על השריפה, מה שיכול לסייע מאוד במקרי חירום.

שימוש עם צבע נגד אש לפלדה עובד בשני שלבים – השלב הראשון הוא חומר מבודד אשר מתנפח בשעת שריפה ומעכב את הבעירה של הפלדה ואת העליה בטמפרטורה ומעליו מורחים שכבה נוספת של צבע מעכב בעירה אשר בעת שהוא נשרף הוא משחרר גז אשר מאט את קצב התפשטות השריפה.

בצורה הזו בעצם משיגים שתי מטרות –

המטרה הראשונה היא הגנה נגד אש באופן שיאפשר להתפנות מהמבנה כמה שיותר מהר ויאפשר ליותר אנשים לצאת החוצה לפני שהאש תתפשט על המבנה כולו.

המטרה השני היא להאט את קצב הבעירה על מנת לנסות למנוע הגעה של בסיסי הפלדה לטמפרטורה גבוהה אשר תוביל לקריסת המבנה, כך שגם לכוחות כיבוי האש יהיה מספיק זמן על מנת להיכנס אל תוך המבנה בצורה בטוחה ולנסות להציל חיים עד כמה שאפשר.

חשוב להבין כי ישנם צבעים כאלו אשר יכולים להוביל להאטה של עד שעתיים בקצב הבעירה, ומדובר בפרק זמן משמעותי מאוד בשעת חירום.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים