הדרך היעילה להרחיק יונים ממרפסות

את המרפסת שלנו בבית, מרביתנו מדמיינים כמקום מפלט, ובו אנו יכולים ליהנות משקט מופתי, יחד עם כוס משקה חם ומנחם. המרפסת יכולה לשרת אותנו נאמנה באמצע היום עם מקלחת שמש נהדרת, או עם רדת החשיכה כשהילדים כבר ישנים, והבית שקט ונינוח.

אך ישנו דבר מה אחד אשר מפר את השקט המופתי הזה, והוא לא אחר מהימצאותן של בעלות הכנף הנפוצות בכל מרחב עירוני ברחבי העולם – היונים.

נזקי היונים למרפסת

למרבה הצער, הנזקים הם הרבה מעבר לרעש הציוצים או חוסר האסתטיות של לשלשת היונים. מעבר להיותה מדיפה צחנה כבדה, ומעבר לכך שהיא מהווה מפגע אסתטי ראשון במעלה, לשלשת היונים גם יכולה לפגוע בדיירי הבית וזאת לאור תסיסתה ההדרגתית מקרני השמש.

התסיסה יוצרת פטריה הנשארת עם הרוח ואשר יכולה להגיע לדרכי הנשימה ולהוביל לבעיות נשימתיות קשות ואף אלרגיות חמורות. נוסף על כך, לשלשת היונים גורמת לתהליך חמצון אשר פוגע במעקה הבטיחות.

מעבר לכך, לשלשת היונים יכולה להיות נשא של טפילים שונים החל מחרקים זעירים ועד לתולעים וכינים.

שימוש בדוקרנים וסלילים

דרך יעילה אחת להרחיק יונים ממרפסות היא באמצעות הצבתם של דוקרנים וסלילים על גבי מעקה הבטיחות של המרפסת. ועם זאת, רבים רואים בכך כמפגע אסתטי.

כמו כן, הצבתם של דוקרנים וסלילים איננה מונעת את נחיתתן של היונים על גבי הרצפות של המרפסת, ומשם שמדובר בפתרון חלקי בלבד.

הצבת רשת נגד יונים

שימוש ברשתות יונים היא הדרך היותר יעילה להרחיקן לצמיתות ולוודא כי הבעיה אכן נפתרה אחת ולתמיד.

מדובר ברשתות שקופות למחצה. הסיבה לכך שהן אינן שקופות לחלוטין היא כדי למנוע מן היונה להילכד בתוך הרשת, ובכך להוביל לפציעתה או אף להריגתה.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים