יועץ משכנתא מסביר באילו מקרים כדאי לכם לשקול למכור ולקנות דירה קטנה יותר

יתכן ותגיע תקופה בחייכם שבה אתם תצטרכו כסף כדי לשלם חובות, להפחית את המשכנתא, להוריד את החשבונות או להגדיל את תזרים המזומנים. וכשהזמן הזה מגיע, צמצום הבית הוא אחת האפשרויות הטובות ביותר לעשות זאת. אבל האם באמת כדאי למכור את הבית כדי לעבור לדירה? נראה שמומחים פיננסיים חושבים כך.

 במאמר זה תוכלו לקרוא מדוע אנשים רבים מעדיפים למכור את הבתים הגדולים שלהם כדי לרכוש בתים זולים וקטנים יותר.

הילדים עזבו

האם באופן רשמי הקן שלכם התרוקן? אם כן, זה הזמן לשקול צמצום ומעבר לבית קטן יותר כדי לחסוך כסף. כשהילדים עוברים לדירות משלהם, סביר להניח שתשלמו עלויות אחזקה פי שניים ממה שאתם צריכים. למה להוציא כסף על חימום וקירור חדרים שאינם בשימוש? לשלם ארנונה על שטח שברובו אתם כבר לא משתמשים בכלל? על ידי מכירת הבית ומעבר לבית קטן יותר, תוכלו לא רק להפחית במידה ניכרת את עלויות האחזקה השוטפות, אלא גם את המסים, הביטוחים וכמובן, המשכנתא.

כיסוי חובות

האם אתם מלאים  בחובות בכרטיסי אשראי והלוואות לא מובטחות? צמצום יכול להיות הפתרון להפחתת עומס החובות באופן משמעותי. מכירת בית גדול שברשותכם תמורת בית זול יותר תאפשר לכם לשלם את כל החובות האחרים שלכם ותיתן לכם את מרווח הנשימה שאתם צריכים כדי לחיות בנוחות וללא נושים שרודפים אחריכם.

אתם חושבים על פרישה מוקדמת

אם כבר מדברים על פרישה מוקדמת, אם עדיין יש לכם משכנתא שמעכבת אתכם מיעדי הפרישה, צמצום המשכנתא ומעבר לדירה קטנה יותר יכול להועיל. אם תעשו את זה נכון, תוכלו אפילו להשתמש בהכנסות מהצמצום כדי לפרוש כמה שנים מוקדם יותר מהמתוכנן.

תשלום המשכנתא גבוה מדי

החיים יכולים להשתנות תמיד והשינויים הללו יכולים להשפיע על ההכנסה והכספים שלכם. אם חוויתם שינוי משמעותי בחיים שמקשה עליכם לעמוד בתשלומי המשכנתא, זה הזמן להתקשר אל יועץ משכנתאות. צמצום ומעבר לבית זול יותר יכולים להוזיל את התשלומים ולתת לכם את השקט הנפשי שאתם צריך לפני שהבנק יעקל את הבית לרשותו.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים