כל מה שחשוב לדעת על מצבר הרכב ומתי יש לבצע החלפת מצבר

ידע הוא כוח בכל הנוגע למצבר ולמערכת החשמל של המכונית שלכם. למעשה, זה הלב והנשמה של הרכב ומצבר תקול מונע אפשרות שימוש ברכב, מה שיכול לגרום לכם לשיבושים רבים בלו”ז היומי.

אבל מהו בכלל המצבר של הרכב? כמה זמן הוא מחזיק ומתי יש לבצע החלפת מצבר? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

כמה זמן מחזיק מצבר ברכב?

בממוצע מצבר יחזיק 3 עד 5 שנים, אבל הרגלי נהיגה שונים וחשיפה לתנאי נסיעה קיצוניים יכולים לקצר את חיי המצבר ולכן כדאי לבצע בדיקות תקופתיות למצבר בכדי להבין כמה זמן הוא עוד יכול להחזיק מעמד. אם אתם למשל מבחינים בשיבושים במערכות החשמל ברכב, אפילו שהרכב עוד נוסע, כמו אורות של לוח המחוונים שהפכו לדהויים יותר, או שעון שנכבה ונדלק, כדאי להזמין שירות מצבר עד הבית, לבדוק את המצבר ואם צריך לבצע החלפת מצבר מראש, לפני שאתם נתקעים ללא מצבר בצד הדרך בזמן שהכי פחות מתאים לכם.

איך בדיוק עובד מצבר הרכב?

המצבר לרכב מספק את החשמל הדרוש כדי להפעיל את כל הרכיבים החשמליים ברכב וזו אחריות די עצומה. ללא סוללה, המכונית לא תתניע בכלל.

איך זה עובד? תגובה כימית מכניסה את המכונית לפעולה: המצבר ממיר אנרגיה כימית לאנרגיה החשמלית הדרושה להפעלת המכונית, ומספק מתח למנוע הרכב.

שמירה על זרם חשמלי יציב: לא רק שהמצבר מספק את האנרגיה הנדרשת להתנעת המכונית, הוא גם מייצב את המתח (זה המונח לאספקת האנרגיה) כדי לשמור על המנוע פועל. לכן, מצבר המכונית אולי קטן, אבל הכוח שהוא מספק הוא עצום ולכן חשוב לדאוג לכך שתמיד יהיה לכם מצבר תקין ברכב.

מתי יש לבצע החלפת מצבר?

אם אתם מבחינים כי רכיבי החשמל ברכב כבר לא עובדים בצורה טובה או הרכב מקרטע, חשוב לבצע בדיקה של המצבר. יכול להיות שמדובר רק בקורוזיה או בעיה במגעים ואת זה ניתן לסדר ולהמשיך להשתמש באותו המצבר, אך אם המצבר כבר עומד לשבוק חיים, עדיף להחליפו מוקדם ככל האפשר.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים