מנוף לביצוע עבודה פרטית או קבלנית? מתי משתמשים בכל אחד

עגורנים, או “מנופי ענק”, הם מנופים המשמשים, כפי שמרומז בשמם, לבנייה של מגדלי ענק. ברוב המקרים, הביטוי עגורנים מתייחס למנופי-המגדל המשמשים לבנייה של בניינים רבי קומות ומגדלים. באמצעות עגורנים אלו מעלים לגובה ציוד בנייה, מנועים וחומרי גלם אחרים.

העגורן הוא סוג של מנוף ועם זאת, השכרת מנופים משמשים ברוב המקרים להובלה ואילו עגורנים נחשבים כמיועדים לבנייה במגדלי קומות. כמו כן, בעוד שמנוף מתייחס לכלל סוגי המנגנונים המשמשים להרמה, עגורן הוא מנוף המשמש לבנייה, לרוב של מגדלים גבוהים ורבי קומות. הודות לעובדה כי ענף הבנייה מתקדם בצעדי ענק ועמו גם הציוד והמיכון המקיף המשמש בתחום, נהוג למצוא כיום לא מעט מנופים להשכרה המיועדים לפרויקטים נקודתיים. שכירת מנוף חוסכת עלויות גבוהות, משפרת זמני תפוקה ומייעלת את העבודה בפרויקטים ייעודיים.

רגע לפני שבוחרים עגורן מתוך מבחר מנופים להשכרה, כמה פרטים חשובים:

מאפייני עגורנים

העגורן, כאמור, הוא מנוף גבוה. ברוב המקרים, העגורן עשוי מתכת והודות לגובהו הרב, שימושיו העיקריים כוללים העברה של מטענים מהקרקע לקומות גבוהות יותר.

מנוף

מנוף הוא כלי המשמש להרמת עצמים שונים ובמקרים מסוימים, הוא משמש גם להובלות. ישנם שלושה סוגים עיקריים של מנופים. היכרות עם מאפייניהם תסייע בבחירת המנוף המתאים ביותר לעבודה:

מנופי הרמה

מנופי הרמה משמשים הן לביצוע עבודות פרטיות והן לביצוע עבודות במגזר הציבורי או העסקי. עם זאת, הם בעלי ייעוד ייחודי וכשמם כן הם: מיועדים להרמה לגובה של חומרי בניין, חפצים, ציוד בנייה ועוד.

מנוף כננת

מנוף כננת הינו מתקן במבנה של כבל ובו שיטת ההנפה היא אנכית: זרוע מורכבת על מתקן ההקמה ומשיאה את הכבל לכיוון מעלה. מנוף הכננת משמש להשאת משקלים נמוכים יחסית ולרוב מקובל בשימוש בפרויקטים פרטיים או עסקיים קטנים שכן הוא משמש לנשיאת משקלים נמוכים המגיעים עד 500 ק”ג בלבד.

מנוף סל

מנוף סל כשמו כן הוא: מנוף הנושא עליו סל ובו יכול לעמוד אדם. אותו אדם לרוב מוכשר לביצוע עבודה מסוימת בגובה כגון גיזום, עבודות חשמל, מעטפות בניינים ועוד. עם זאת, בשל הסוגים השונים, חשוב לבדוק את סוג המנוף שכן מנופים מסוגים שונים מסוגלים להגיע לגבהים שונים. ניתן למצוא אותו בשימוש הן בעבודות פרטיות של גיזום והן בעבודות עסקיות הכוללות עבודת מעטפת לגובה. במקרים רבים, מנופי סל מהווים את האופציה הבטוחה ביותר ויכולים להחליף את השימוש בפיגומים – המסכנים את העומד עליהם.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים