מתי כדאי לבצע מחזור משכנתא?

לקיחת משכנתא היא צעד משמעותי עבור כולנו. סביר להניח שרכישת דירה היא הצעד הכלכלי החשוב ביותר שנעשה במהלך חיינו ולכם יש להתייחס אליו ברצינות תהומית. האמת היא שהמציאות הכלכלית בעולם כולו ובישראל בפרט היא דבר דינמי שמשנה עם הזמן. ייתכן מאד שלפני עשר שנים כאשר לקחנו משכנתא ערכנו בדיקות אינסופיות והתייעצנו על כל המומחים ובאמת לקחנו משכנתא בתנאים הכי טובים שהוצעו אז. ייתכן שהשינויים הכלכליים הביאו כיום תנאים אחרים שהם טובים יותר עבורנו.

לא חתונה קתולית

במקרה כזה אין סיבה להתמרמר על משכנתא בריביות גבוהות מידי שלקחנו ונתקענו אייתה לשלושים שנה. חשוב להכיר מונח חשבו בתחום המשכנתאות מחזור משכנתא. מחזור משכנתא מאפשר לנו לעבור ממסלול אחד למסלול אחר של משכנתא עם ריביות שונות. מובן שמדובר על שינוי לטובתנו שבו אנחנו יכולים לקבל תנאים טובים יותר. השוק שמשתנה מצעי כל הזמן מסלולים חדשים ולכם כדאי להתעדכן גם אם אתם נמצאים בעיצומו של החזר משכנתא.

שינוי כלכלי פתאומי

לעתים לא רק השוק משתנה אלא המצב הכלכלי שלנו משתנה לטובה. צו ירושה פתאומי שנוחת עלינו מותיר אותנו עם סכום כסף לא מבוטל שמאפשר לנו לפרוע את המשכנתא טרם זמנה או חלק גדול ממנה. זוהי הזדמנות לבחון אפשרות של פירעון כל המשכנתא בעזרת כלי מחזור משכנתא מחשבון מקצועי, לטובת לקיחת משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר. כאן המקום להזהיר. מדובר על צעד חריג שיש לבצע רק לאחר היוועצות עם איש מקצוע, בעניין זה עם יועץ מומחה שמכיר את התחום על בוריו.

לקרוא את האותיות הקטנות

גם אם נדמה לנו שאנחנו בטוחים ומבינים את תאני ההלוואה החדשה, זכרו שישנן תמיד האותיות הקטנות ורק רואה חשבון מוסמך יכול לבחון את כל התמונה. מחזור משכנתא אמור לשפר את מצבכם וכל תוצאה אחר מכך היא בבחינת כישלון של המהלך. משום כך יש לחשוב קדימה על הוצאות עתידיות, תכנון משפחה ועוד משנים נוספים. חשוב לבדוק את המשכנתא הישנה ולברר האם היא נושאת ריבית במקרה של פירעון מוקדם. אם הריבית נמוכה ייתכן שמחזור המשכנתא הוא עדיין צעד חכם, אך אם הריבית גבוהה ייתכן שמדובר בטעות וכדאי לשקול את המהלך.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים