שאלות ותשובות יעל הרחקת יונים ביתית

מעוניינים לדעת כיצד מיישמים הרחקת יונים בביתכם? אם גם אתם מעוניינים לחיות בסביבה בה הן לא נראות, ולחסוך לעצמכם מחלות מיותרות וזיהומים סביבתיים קשים, מומלץ לקרוא כיצד מיישמים בפועל את ההרחקה. היא נעשית על ידי  שימוש באמצעים דוממים בעלי חודים ומנגד על ידי אלקטרוניקה אולטרסאונית אשר משמיעה צלילים שלא בטווח השמע שלנו אך שימאיסו על היונים את השהות אצלכם במרפסת.

כיצד ניתן להרחיק יונים באמצעים מכניים?

ניתן לפרוס רשת או שורת דוקרנים מפלסטיק על החלון או את שניהם גם יחד ולהמתין שהיונים ישובו לקנן אצלכם. בעת שובן – הן ייתקלו בהפתעה באמצעי ההרחקה שלכם ויתפסו בו. הרחקת יונים באמצעות מכניקה היא שיטה שנועדה להרתיע  את היונים באמצעות תפיסתן ועיכובן ביציאה. בכך, המרפסת ומסתור הכביסה, החלונות החיצוניים וכל מקום אחר המשמש ככיוון אוויר, צפויים להיות נקיים ומענגים במיוחד לשימוש, עם סדר וניקיון ברמה שלא הכרתם בעבר (בשל היעדר צרכי-יונים וזיהומים נוספים שהיו בסביבה בעת שהן הופיעו).

כיצד ניתן להרחיק יונים באמצעים אלקטרוניים?

אמצעי אלקטרוני אינו דוקר, תופס או לופט את היונה אלא משמיע לה צלילים בתדר אולטרסאוני, תדר שאנחנו כבני אנוש לא יכולים לשמוע בעצמנו. המכשיר גורם ליונה לשמוע אותו ממרחק, מה שמסנן לה את סביבת ביתכם כמקום קינון רלוונטי. בכך, אתם לא תראו יותר את היונים בקרבת פתחי האוויר שלכם וכל זאת מבלי להשתמש באמצעים חדים או כאלו שמגבילים בתנועה את היונה.

האם מומלץ לשלב אמצעים מכניים עם אלקטרוניים?

כן. בכך, אתם יוצרים ליונים צביר מכשולים ומכשולים קשים. חלקם מונעים מהן גישה בתנועה, חלקם לוכדים אותן וחלקם פשוט משמיעים להן צלילים שהן לא יכולות להאזין להם למשך זמן ארוך. בשל כך שהם אולטארסאונים, אינכם יכולים לשמוע אותם בעצמכם.

היכן בדיוק על החלון ובסביבתו מומלץ להתקין את האמצעים?

דוקרנים ליונים יש להתקין ממש על אדן החלון, על מנת שינסו להשתמש בו כמקום ישיבה ויופתעו עם חוסר היציבות. רשת יש להציב בקדמת החלון למניעת חדירה הרמטית למרחבכם. מכשיר שמע אולטרסאוני יש להתקין בקרבת החלון. מומלץ להיוועץ עם מדביר או מרחיק יונים מקצועי היכן בדיוק היכן להתקין על סמך להבטיח שהבעיה לא תהיה אתכם בזמן הקרוב ותוכלו ליהנות ממרפסות, חלונות ומסתורי כביסה נקיים מן המעלה הראשונה.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים