שידות מעוצבות שמומלץ להטמיע בבית – מקבץ טיפים

פעמים רבות אנו מגלים כי הציוד והתכולה המוצבים בחדרים שלנו גדולים בהיקפם ממה שסברנו ונוצר חוסר במקומות אחסון. ברור, אפוא, כי הפתרון הוא שידות מעוצבות, אך השאלה הנשאלת היא כיצד לבחור אותן? הנושא מורכב משחושבים וטומן בחובו אספקטים בטיחותיים ועיצוביים כאחד אשר יובעו כאן בשורות הבאות.

טיפ מס’ 1: תמיד תוודאו מהי זהות חומר הייצור של שידות מעוצבות

שידות מעוצבות שנראות מעץ אינן בהכרח כאלה. יש לברר, במקרה כזה, אם החומר התחליפי המלאכותי הוא חומר איכותי: MDF, למשל נחשב לחומר עמיד מאד בתחום השידות בעלות ה- LOOK של העץ. במידה והשידות הן מעץ אמתי חשוב לבדוק שהוא עבר אימפרגנציה ושימון והוא כשיר לתפקד כעץ לשידות עמוסות. כך תוודאו כי מדובר על שידות מעוצבות איכותיות שימלאו אחר הייעוד שלהן מבלי שייגרם להן נזק.

טיפ מס’ 2: בחרו את צורת השידות בהתאם לצורת רכיבי האחסון האחרים במרחב

ארונות ומסגרות ארונות, מדפים ומעטפות מדפים, מגירות ומלבנים או גלילים שמקיפים אותן – מכל אלו אתם צריכים לקחת דוגמה בבחרכם שידות מעוצבות. כך, למשל קונסולת כניסה לבית צריכות להיות מושפעות ממתלה המעילים בכניסה, ממדפי האחסון באגף הכניסה, ואם ישנו מזנון, אז גם מדלתותיו ומגירותיו. ניתן לקחת דוגמת השפעה גם ממשקוף דלת הכניסה או פרופיל של חלון הממוקם בסמוך, אם ממוקם.

טיפ מס’ 3: השקיעו מחשבה בבחירת גוון השידות

לא תמיד גוון אחיד הוא הפתרון. למשל אם עיצוב חדר אמבטיה הוא רק לבן, ניתן שקול להביא שידות אמבטיה חומות וליצור בחדר עיצוב פרובנס חום לבן. לרוב, בחירת שידות מעוצבות על בסיס אותו הגוון של רכיבי האחסון הקיימים יעשה חסד עם עיצוב הבית ויתרום לעיצובו באופן חסר תקדים. בדרך זו אתם מבטיחים כי גם שידות כניסה לבית, גם שידות סלון ופינת אוכל וגם שידת אמבטיה ישמשו כמקור השראה לחידוד עיצובו של הבית.

טיפ מס’ 4: השקיעו מחשבה בבחירת הפרספקטיבה של השידות

בחדר קטן מומלץ להציב שידות מעוצבות עם דפנות דקות וצנועות המשדרות מסר של צנע ולא בליטות יתר. במידה והחדר גדול, שידות מעוצבות בולטות הן בדיוק מה שאתם צריכים בשביל להשלים את הנוסח הדקורטיבי במרחב ולתת קונטרה למה שנעשה בו.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים