מתי יש לבצע שאיבת דלק שגוי?

ככל שזה יישמע לכם מוזר, מילוי דלק שגוי ברכב הוא לא דבר כל כך חריג וזה קורה לא מעט פעמים. אם זה מעולם לא קרה לכם, תהיו אסירי תודה, אבל אל תצחקו על נהגים שבטעות בנזין למכונית דיזל. הסחת דעת של רגע, עייפות, לחץ או אפילו שכחה ישנה רגילה יכולה לגרום לכל אחד להגיע למצב הזה.

ערבוב בנזין בסולר זה לא סוף העולם כל עוד אתם מבינים את הטעות שלכם עוד לפני שהנעתם את הרכב. במקרה כזה כל מה שיש לבצע הוא שאיבה של הדלק, אבל הנזק האמיתי יכול להתרחש כאשר אתם מניעים את הרכב ונוסעים עם דלק שגוי.

רוב תקריות התדלוק השגוי – בסביבות 95 אחוז – מתרחשות כאשר בנזין מוזרם בטעות למכונית דיזל. קשה יותר לתדלק הפוך, מכיוון שלמשאבות דיזל יש חרירים רחבים יותר שאינם מתאימים לצווארי מילוי מכוניות בנזין מודרניות.

לרוב, אתם יכולים לערבב עד 5 אחוז בנזין לדלק סולר ללא השלכות הרות אסון. אם אין מקום במיכל למלא אותו בדיזל ביחס של 95 אחוזים הנדרשים, תזדקק לשירותיו של מישהו שיכול לנקז את המיכל.

מה קורה כששמים בנזין במכונית דיזל?

כל עוד אינכם מסובבים את המפתח בהצתה ומתחילים להניע את הרכב, אין יותר מדי מה לדאוג. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להזמין שירות של שאיבת דלק שגוי ותוכלו לצאת מהתחנה ללא כל בעיה.

סיבוב המפתח היא הטעות הכי גדולה שאתם יכולים לעשות, שכן גם אם אתם לא ממש מתניעים את המנוע, הדלקת אורות לוח המחוונים עלולה לגרום למשאבת הדלק שלך להזרים דלק דרך הצינורות ועד אל המנוע, מה שיכול לגרום לנזק גדול מאוד.

אם כבר הנעתם את הרכב, כבו אותו מיד ברגע שאתם מגלים את הטעות. ככל שהוא יהיה מונע יותר זמן, כך הדלק השגוי יוזרם יותר ויותר אל המנוע ודרך הצינורות ועלויות התיקון לאחר מכן יכולות להיות גבוהות מאוד.

Leave a Replay

ליצירת קשר ולייעוץ ראשוני השאירו פרטים